KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

2016

Laureaci XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej

Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

ALBERTIANA 2016

W kategorii grupy teatralne i przedstawienia

 

 

Miejsce I

Miejsce II

Miejsce III

Region I

„Bez Kurtyny”

(Zespół Szkól Nr 24 w Toruniu)

za przedstawienie „Tron”

„Między nami”

(Środowiskowy Dom Samopomocy w Janikowie)

za przedstawienie „Chcemy być sobą”

„Wrzos”

(Środowiskowy Dom Samopomocy w Bydgoszczy)
za przedstawienie „Było sobie życie”

Region II

„Co nieco”

(Dom Pomocy Społecznej w Białymstoku)

 

za przedstawienie „O śpiącym królewiczu”

„Domino”

(Dom Pomocy Społecznej w Wierzbicy)

 


za przedstawienie „Rycerz Roman i Julianna”

 „Teraz My”

(Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” w Koluszkach)

za przedstawienie „Srebrny grosz”

Region III

„Bez nazwy”

(Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej w Zabrzu)

 

za przedstawienie „Bajka o drzewie”

„Żółta Ciżemka”

(Warsztat Terapii Zajęciowej Fundacji im. Brata Alberta w Chełmku)

 


za przedstawienie „Mały Książe”

„ Itaka i Owaka”

(Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 4 w Krakowie)

za przedstawienie „Grimm”

Region IV

„Kreska”


(Warsztat Terapii zajęciowej Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rykach)
za przedstawienie "Bajka o uczuciach"

„Show Dance”


(Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Strzyżowie)

 


za przedstawienie „Pani Zima do muzyki Vivaldiego”

„Pasjonaci”


(Środowiskowy Dom Samopomocy Polskiego Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku)

za przedstawienie „Taniec niejedno ma imię”

Region V

„Teatr pod Jabłonką”


(Fundacja Przyjazny Dom we Wrocławiu)

 

 


za przedstawienie „Burza”

 

„Wspólnicy”


(Warsztat Terapii Zajęciowej „Wspólnota” we Wrocławiu)

 


za przedstawienie „Mam komu dać”

Teatr Symfonia Dźwięku”

(Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Dzierżoniowie)

za przedstawienie „Struktury Dźwięków Ciała”

 

Laureaci I miejsca w kategorii solistów:

 

Region I: Anna Śledziewska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowej Wsi Ełckiej za piosnkę pt. „Bombonierka”

 

Region II: Karolina Przybysz z Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu Ludzi Cierpiących na Padaczkę oddział Łódzki w Ozorkowie za wykonanie utworu „Alleluja”

 

Region III: Paulina Michalska z Zespołu Szkół Specjalnych w Skoczowie za wykonanie utworu „Między ciszą a ciszą” z repertuaru Grzegorza Turnaua;

 

Jury przyznało specjalne wyróżnienie dla solisty – pianisty Arkadiusza Pietrzyka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 4 w Krakowie za wykonanie utworu „Czardasz” Vittorio Monti

 

Region IV: Yessica Motyl ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mielcu za wykonanie utworu „Jaka róża taki cierń” z repertuaru Edyty Geppert

 

Region V: Artur Kurek z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebnicy za wykonanie utworu „ Ludzkie gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz

 

 

Są z nami