KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Ogłoszono Laureatów 20 edycji Medalu św. Brata Alberta

Opublikowany:12.01.2016 10:08

Medal św. Brata Alberta od 1997r. jest wręczany osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Pierwszym jego Laureatem był ks. kardynał Franciszek Macharski. Do tej pory w gronie wyróżnionych tą nagrodą znaleźli się politycy, artyści, przedsiębiorcy i społecznicy, którzy potrafili sprawić, iż osoby dotknięte chorobą, niepełnosprawnością znalazły potrzebne im wsparcie.

Medale zostaną wręczone 14 marca podczas finału XVI edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana” 2016 w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie. W tym roku Kapituła Nagrody przyznawała wyróżnienie już po raz dwudziesty, dlatego też wyjątkowo uhonorowane zostały aż cztery osoby:

Monika Kuszyńska piosenkarka z Łodzi za wolę walki z niepełnosprawnością oraz za wspieranie organizacji charytatywnych.
Kaja Godek z Warszawy, matka dziecka niepełnosprawnego - za obronę życia dzieci niepełnosprawnych.
Mariusz Wlazły z Wielunia, zawodnik PGE Skry Bełchatów – za działalność na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych na terenie województwa łódzkiego.
Jan Kościuszko z Krakowa, restaurator – za wieloletnią działalność na rzecz osób bezdomnych i potrzebujących pomocy oraz za organizację Wigilii na Rynku Głównym.

Podczas zorganizowanej wczoraj konferencji prasowej zaprezentowano również kalendarz Fundacji im. Brata Alberta na 2016 rok z mistrzami polskiego sportu oraz najnowszą książkę ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego „ "Na ścieżkach historii".
Kalendarz i książkę ks. Isakowicza Zaleskiego można zakupić na stronie ualberta.org.pl

 

Są z nami