KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Albertiana pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP

Opublikowany:24.02.2016 07:58

Cały czas trwają przygotowania do Wielkiego Finału XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2016, do którego pozostały już niespełna trzy tygodnie! Dzisiaj możemy z dumą ogłosić, iż tegoroczna Gala została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Za nami II etap eliminacji, w którym spośród występujących grup teatralnych oraz solistów wyłonieni zostali Laureaci. W każdym regionie przyznano trzy nagrody za zaprezentowane przedstawienia oraz wyróżniono po jednym finaliście I miejsca wśród solistów. Jury oceniając występy wykonawców w III regionie postanowiło w jednym przypadku przyznać specjalne wyróżnienie dla utalentowanego pianisty. Pełną listę zwycięzców można zobaczyć w zakładce Albertiana.

Nagrodzonych artystów zobaczymy 14 marca na deskach Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie. Podczas uroczystej gali zostaną również wręczone Medale Św. Brata Alberta osobom, które w sposób szczególny troszczą się o dobro osób niepełnosprawnych i potrzebujących.

indeks

Jako przedsmak tego, co czeka nas w marcu, prezentujemy zdjęcia z eliminacji w poszczególnych regionach.

Są z nami