KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Wielki Festyn Charytatywny w Krzeszowicach

Opublikowany:24.10.2016 12:56

Wielki charytatywny koncert połączony z początkiem obchodów Jubileuszu XXX-lecia Fundacji im. Brata Alberta już za nami! Partnerami imprezy była Fundacja Potrafisz Polsko, Gmina Krzeszowice oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15 Oddział Krakowski.

Wbrew obawom przed jesienną szarugą, wczorajszy dzień zaskoczył nas przyjemną, październikową pogodą. Złote i czerwone liście drzew przepięknie mieniły się w słońcu zachęcając do rodzinnych spacerów. Być może dzięki temu rozstawione na krzeszowickim rynku stoiska warsztatowe, wystawowe, gastronomiczne już od chwili rozpoczęcia festynu cieszyły się wzrastającym zainteresowaniem. Wśród wielu przygotowanych atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla dzieci specjalnie pojawiły się dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz punkt, gdzie mogły sobie pomalować twarze w przeróżne bajkowe wzory. Młodsi i starsi mogli skorzystać z warsztatów tworzenia kartek okolicznościowych i biżuterii, a także ze strzelnicy. Dla osób, które nie chciały wypróbowywać swoich zdolności manualnych przygotowano stoiska kiermaszowe z Pracami powstałymi na Warsztatach Terapii Zajęciowej, Świetlicy Terapeutycznej, w Środowiskowym Odmu Samopomocy oraz podczas terapii prowadzonej w Schronisku dla Osób Niepełnosprawnych. Wielką atrakcją była też loteria fantowa, w której każdy los był zwycięski. Zmęczeni atrakcjami goście mogli się posilić serwowanymi kiełbaskami z grilla, zapiekankami oraz przepyszną kawą serwowaną przez Podopiecznych. Na płycie rynku swoje stoiska zaprezentowali także Bracia Kurkowi, Gmina Krzeszowice, Fundacja Potrafisz Polsko. Pod osobnym namiotem można było również zobaczyć wystawę prac Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta, która jeszcze nie tak dawno była  pokazywana w Szwajcarii, a także zakupić książki ks. Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego.

Przez cały dzień na stojącej na rynku scenie prezentowali się rozmaici artyści – Podopieczni Fundacji im. Brata Alberta i nie tylko. Na początek wystąpili Bracia Kurkowi, później zagrała Orkiestra Straży Pożarnej, której jednostki zabezpieczały całą imprezę. Następnie publiczność wysłuchała niezwykłego koncertu grupy Albert Band z Trzebini, której niepełnosprawni muzycy, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej wykonują własne aranżacje znanych utworów.

Po części muzycznej przyszła pora na przedstawienie teatralne. Teatrzyk „Prawie na serio” wystawił swoją popisową sztukę „O Szymusiowym  chlebie”, w której prezentuje historię św. Szymona z Lipnicy. Spektakl ozdobiony bogatą scenografią i wyśmienitymi kostiumami niewątpliwie przyciągnął uwagę zebranych. Równie dobrze widownia bawiła się przy skocznych przebojach wykonywanych przez Forest Band z WTZ Chełmek. Po godzinie 16 klimat imprezy stał się bardziej rockowy. Przed biesiadującymi gośćmi wystąpił młody zespół Prokoncepcja. Krótki koncert przygotował publiczność na wielki finał imprezy.

Przed siedemnastą odbyła się licytacja cennych przedmiotów i atrakcji  (m.in. kolacji w sejmie,  piłki z podpisem selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Adama Nawałki oraz koszulki Wisły Kraków z autografami). Następnie, przy wystrzałach z armaty, na scenę wjechał jubileuszowy tort z podobizną św. Brata Alberta. W kilku słowach imprezę podsumował Ksiądz Prezes Tadeusz Isakowicz – Zaleski, Burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk oraz Paweł Kukiz, którego koncert był zwieńczeniem całodziennego festynu.

Impreza miała charakter charytatywny, wszystkie pieniądze zebrane podczas licytacji, przy punktach gastronomicznych, warsztatach, wystawie, loterii a także zebrane przez sztab wolontariuszy pracujących przez cały dzień zostały przekazane na zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych – Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta. Na ten cel udało się w niedzielę w Krzeszowicach zebrać kwotę 13 tysięcy 200 złotych.

Dziękujemy wszystkim, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć! Fundacji Potrafisz Polsko i Krakowskiemu Oddziałowie Stowarzyszenia Na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz’15, Burmistrzowi Gminy Krzeszowice Panu Wacławowi Gregorczykowi oraz Urzędowi Miasta Krzeszowice, Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach, Publiczne Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Krzeszowicach, Lokalnej Grupie Działania – Partnerstwo na Jurze z Chrzanowa, Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach, Usługom Komunalnym w Krzeszowicach, Specjałom Lisieckim Janusza Kromki, Firmie Qla z Bolechowic oraz Państwo Annie i Robertowi Węglarczykom.

 

Są z nami