KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Łódź Kocha Sport

Opublikowany:08.11.2016 07:33

Już trzykrotnie odwiedzili nas członkowie łódzkiej grupy biegaczy „Łódź Kocha Sport”. Grupa ta gromadzi wspaniałych, życzliwych ludzi, którzy nie tylko trenują biegi, biorą udział w wielu biegach charytatywnych, ale także starają się pomagać osobom niepełnosprawnym, chorym, dotkniętym nieszczęściem.

Na nasze pierwsze spotkanie w Domu Pomocy Społecznej Fundacji im. Brata Alberta w Łodzi przy ul. Helenówek 7 przybyli z torbami pełnymi koszulek sportowych, które zdobyli w licznych wyścigach jako pamiątki i trofea, a teraz przekazali je naszym podopiecznym. Na drugie spotkanie przywieźli, na prośbę naszych mieszkańców, swoje puchary i liczne pamiątkowe medale, które zdobyli w czasie swoich startów. Na trzecie spotkanie przybyli z zaproszeniami do Atlas Areny na mecz derbowy łódzkich zespołów siatkówki żeńskiej: Budowlanych i ŁKS.

Nasi mieszkańcy pochwalili się swoimi osiągnięciami sportowymi, które też są  nie małe. Od 20 lat nasi zawodnicy należą do Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska. Startują w wielu zawodach nie tylko  na terenie województwa łódzkiego i naszego kraju, ale także poza granicami Polski (min. jako reprezentanci naszego kraju startowali na Igrzyskach Światowych w Barcelonie i  Północnej Karolinie (USA)  oraz Zawodach Europejskich w Hiszpanii i Holandii).

Oba spotkania przy kawie i cieście były niezwykle sympatyczne, radosne, pełne wspólnych rozmów i uśmiechów. Sprawiły naszym podopiecznym ogromnie wiele radości. Takie same wrażenia i odczucia mieli nasi Goście, bo jak sami napisali: „Wspólne spędzenie z tymi Panami czasu było dla Nas czymś cudownym i na pewno zostanie w naszej pamięci na długo.  Uśmiechy radość jaką sprawiliśmy tym ludziom oraz słowa dziękuję od Nich była czymś, co pokazało, że ta akcja była bardzo ważna i naprawdę przyniosła bardzo duży sukces. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym którzy przyczynili się do tego sukcesu i przekazali swoje dary. BIEGAMY POMAGAMY bo naprawdę WARTO”.

Fundacja im Brata Alberta również bardzo serdecznie dziękuje za wszelkie dary, ale przede wszystkim za możliwość wspólnego spotkania i rozmów, za życzliwość i otwartość, za wielką dawkę radości oraz za  wlanie wiary i dodanie otuchy naszym  chłopcom w ich sportowych zmaganiach. 

 

 

 

Są z nami