KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Najważniejsze abyśmy byli razem

Opublikowany:21.12.2017 20:30

Rok 2017 był niezwykłym czasem dla Fundacji im. Brata Alberta. Świętowaliśmy rok jubileuszowy –Św. Brata Alberta, naszego Patrona, który w dzień Bożego Narodzenia zostanie oficjalnie i uroczyście zakończony. Obchodziliśmy również trzydziestolecie naszej działalności, czego symbolem będzie nowy dom dla osób niepełnosprawnych w Radwanowicach. W październiku został poświęcony kamień węgielny pod jego budowę. W tym roku mogliśmy również uczestniczyć w wyjątkowej Pielgrzymce do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie, gdzie razem z nami modlił się ksiądz arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski.

Dzisiaj podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowaliśmy za ten czas, modliliśmy się za naszych Darczyńców, Podopiecznych i Pracowników, również tych, których już z nami nie ma. Podczas tradycyjnego Spotkania Opłatkowego towarzyszyli nam nasi Przyjaciele z samorządów, zaprzyjaźnionych placówek, przedstawiciele Służby Więziennej, Darczyńcy i wieloletni współpracownicy. Jak co roku wręczone zostały Nagrody im. Stanisława hr. Pruszyńskiego dla osób zaangażowanych społecznie i zawodowo w pracę na rzecz osób niepełnosprawnych.  W tym roku wyróżniono p. dr Marię Kolczyńską – Czepiec, p.  Annę Walczowską – Majewską, p. Marię Bień i p. Grzegorza Mastalerza. Ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zaleski dodatkowo przyznał Nagrodę Prezesa dla p. Barbary Łazowy, p. Doroty Kosińskiej i p. Anny Kotyli. Zanim jednak nagrody zostały wręczone zebrani Goście mogli zobaczyć  jasełka przepięknie przygotowane przez osoby niepełnosprawne i ich terapeutów.

Fundacja cały czas się rozwija, tworzy nowe miejsca dla Podopiecznych, ale też podejmuje nowe wyzwania. Od przyszłego roku prowadzić będzie również ośrodek dla seniorów, gdzie mamy nadzieję będą mogli znaleźć ucieczkę od samotności i wsparcie, którego potrzebują. Na gruncie radwanowickim największym zadaniem będzie budowa domu. Domu, który zgodnie ze słowami Księdza Prezesa będzie dowodem życzliwości wielu ludzi, bez których nasze dzieło nie mogło by trwać.

Podczas kazania ks. Isakowicz – Zaleski przypominał, co tak na prawdę ma znaczenie podczas Świąt i jak należy je przeżywać. Podkreślał, że to czas, w którym należy być razem, łączyć się, tak jak dzisiaj w Radwanowicach jednoczyliśmy się przy świątecznym stole.

 

 

Serdecznie dziękujemy Darczyńcom, dzięki którym mogliśmy świętować przy wspólnym stole - sieci sklepów Kaufland, Ośrodkowi Hodowli Pstrąga ROKO, Gospodarstwu Rybackiemu Dolina Będkowska oraz firmie "U Jędrusia".

 

Są z nami