KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Pani Prezydentowa z wizytą wśród Podopiecznych Fundacji

Opublikowany:16.04.2018 09:46

W piątek 13 kwietnia nasze jednostki w Radwanowicach odwiedziła Pierwsza Dama, Pani Agata Kornhauser - Duda. Zwiedziła Szkołę Integracyjną, Warsztaty Terapii Zajęciowej, a także Schronisko dla Osób Niepełnosprawnych.

Pani Prezydentowa podczas swojej wizyty najwięcej czasu spędziła wśród dzieci i Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Na początek odwiedziła Podstawową Szkołę Integracyjną  oraz razem z jej uczniami zapaliła znicze przy pomniku upamiętniającym ofiary pacyfikacji wsi przeprowadzonej przez hitlerowców w nocy z 20 na 21 lipca 1943r.

Następnie udała się do Fundacji im. Brata Alberta, gdzie została przywitana tradycyjnym chlebem i solą przez jej  władze oraz Podopiecznych reprezentujących każdą jednostkę. Później w towarzystwie księdza Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego zwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jak sama przyznała miała okazję zobaczyć jak aktywnie i efektywnie spędzają czas osoby niepełnosprawne na zajęciach przygotowywanych dla nich. Pani Prezydentowa bardzo chętnie rozmawiała z Uczestnikami Warsztatów, okazując im dużo serdeczności i ciepła.

Na koniec Pierwsza Dama została zaproszona do Sali Teatralnej aby ze wszystkimi Podopiecznymi zobaczyła przedstawienie o Bracie Albercie przygotowane przez grupę "Prawie na serio" z radwanowickich WTZ. Pani Prezydentowa w kilku sowach zwróciła się do zebranych osób mówiąc o swoich osobistych przeżyciach związanych z wizytą, podkreślając jednocześnie to jak obecność osób niepełnosprawnych ubogaca życie osób pełnosprawnych, dając im wiele miłości. Podziękowała również za otrzymany w tym roku Medal Św. Brata Alberta za działalnośc na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych.

Po spektaklu odbyło się spotkanie z Zarządami i pracownikami Fundacji im. Brata Alberta i „Mimo Wszystko”. Dla naszych Podopiecznych był to dzień pełen wrażeń, z dużym przejęciem oczekiwali na przybycie tak ważnego Gościa i bardzo chętnie rozmawiali z nią i pozowali do wspólnych zdjęć.

Pani Agata Kornhauser - Duda została uhonorowana medalem im. Brata Alberta za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych

Są z nami