KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Podwójny Jubileusz w Radwanowicach

Opublikowany:06.07.2018 07:15

Wczoraj, 3 lipca świętowaliśmy tradycyjnie Święto Patrona Fundacji Św. Brata Alberta. Dla Radwanowic był to dzień szczególny – Jubileusz Domu Śląskiego oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

To ważny dzień dla wszystkich skupionych wokół Radwanowic, osób niepełnosprawnych i osób je wspierających. 25 lat temu otworzono drugi dom Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych, okazało się bowiem, że potrzeby są tak duże, że jeden budynek to za mało. Dziś obok Domu Śląskiego, Domu Norweskiego i Domu Przyjaciół będzie budowany kolejny, na który czekają już przyszli mieszkańcy i ich najbliżsi. Ćwierć wieku temu powołano również od życia Warsztaty Terapii Zajęciowej, których celem była i jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Obecnie Radwanowice stanowią kompleks zapewniający wsparcie Podopiecznym na bardzo szeroką skalę, poza jednostkami Fundacji już wymienionymi jest też Świetlica Terapeutyczna dla dzieci i dzienny Środowiskowy Dom Samopomocy, a także Warsztaty Terapii Artystycznej Fundacji „Mimo Wszystko” oraz przedszkole i szkoła integracyjna.

Znaczenie tego miejsca i jubileuszu podkreślali przybyli na uroczystości goście z Piotrem Ćwikiem Wojewodą Małopolski, Wojciechem Pałką Starostą Powiatu Krakowskiego oraz Martą Mordarską Prezesem Małopolskiego Oddziału PFRON na czele. Obecni byli również reprezentanci Służby Więziennej, Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, władze samorządowe współpracujące z Fundacją oraz liczni Przyjaciele Fundacji. Z okazji Święta szczególnymi Medalami Wdzięczności wyróżniono Samorząd Gminy Liszki i Gminy Czernichów za wieloletnią współprace na rzecz WTZ ale tez ŚDS, Prezesa Kraków Airport Radosław Włoszek dzięki któremu zrealizowaliśmy wiele projektów grantowych oraz Łukasz Walerjan, wspierający naszą Fundację w tworzeniu Spółdzielni Socjalnej. Przyznano również Medale im. Zofii Tetelowskiej, naszej Fundatorki, dla tych pracowników i Podopiecznych, którzy są z nami już 20 lat.

Imprezę poprowadziła Lidia Jazgar, piosenkarka całym sercem wspierająca osoby niepełnosprawne. W części artystycznej zaprezentowali się uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz mieszkańcy i Pracownicy Domu Śląskiego, w dwóch barwnych przedstawieniach. Zanim goście udali się na posiłek poświęcono dwie najnowsze inwestycje – samochód do przewozu Uczestników WTZ zakupiony częściowo ze środków PFRON oraz siłownię zewnętrzną zrealizowaną dzięki grantowi Kraków Airport z programu Wspieramy Sąsiadów.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Gminy Zabierzów.

Są z nami