KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Anioły Brata Alberta. Spotkania ze sztuką

Opublikowany:05.03.2019 11:59

1 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Liszkach odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Anioły Brata Alberta. Spotkania ze sztuką” realizowany dzięki środkom z konkursu grantowego Kraków Airport „Wspieramy Sąsiadów”. Od 28 lutego do 14 marca w Sali Konferencyjnej można oglądać wystawę prezentującą prace powstałe podczas projektu oraz zdjęcia jego uczestników.

W ramach projektu przeprowadzono 6 warsztatów artystycznych z zakresu decoupage, ceramiki i biżuterii, podczas których wykorzystywano różnorodne narzędzia i techniki artystyczne. Uczestnicy – osoby niepełnosprawne z Fundacji im. Brata Alberta oraz ich sąsiedzi z gmin Zabierzów, Krzeszowice, Liszki, Czernichów i Wielka Wieś tworzyli anioły z gliny, biżuterię z różnych materiałów oraz ozdobne przedmioty dekorowane kolorowymi serwetkami. W warsztatach udział wzięły zarówno osoby dorosłe, jak i uczniowie szkół. Praca przebiegała w bardzo twórczej i radosnej atmosferze, pomimo tego, że nie wszystkie zadania były łatwe.

Celem projektu było zachęcenie mieszkańców gmin do twórczej aktywności oraz integracja poprzez sztukę. Chcieliśmy, aby osoby spoza Fundacji mogły wziąć udział w codziennych zajęciach naszego ośrodka.

Bardzo serdecznie dziękujemy Kraków Airport za zaufanie i współprace przy kolejnym już projekcie oraz Gminnej Bibliotece Publicznej w Liszkach za udostępnienie Sali pod wystawę oraz okazaną pomoc.

 

Są z nami