KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Wielkie święto Teatru Osób Niepełnosprawnych

Opublikowany:19.03.2019 13:27

Wczorajszy XIX Finał Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno - Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie Albertiana 2019 dostarczył nam wiele wzruszeń i pięknych chwil.

Na scenie zaprezentowali się zwycięzcy eliminacji z pięciu regionów Polski. Zobaczyliśmy grupę Spektakluarni w przestawieniu "Byle być sobą" "Łubczaki z "Policjantami  i złodziejami" , Michalinki w pokazie "Jak na ludowo to tylko po góralsku, czyli miłość , miłość w Zakopanem", spektakl "Chwilo trwaj" w wykonaniu grupy Motyle. W zastępstwie nieobecnych Mocnych Teatralnych z Owińskich mogliśmy zobaczyć zespól Pracownia w przedstawieniu "Podróż". W kategorii solistów zaprezentowali się kolejno Łukasz Beiger, Małgorzata Pietralska, Józef Mielnicki, Norbert Tomaka oraz Sabina Robakowska. Wszystkie występy pomimo towarzyszącej aktorom tremy były piękne i wywarły na publiczności olbrzymie wrażenie. Każdy z widzów mógł odnaleźć spektakl dla siebie, występy były bardzo różnorodne zarówno pod względem treści, jak i scenografii, form teatralnego przekazu. Trwający blisko 5 godzin Finał minął wręcz niepostrzeżenie. 

Tradycyjnie ok. godz. 12 scena należała do Teatru Radwanek, który swoim premierowym występem "Wszyscy jesteśmy z jednego ogródka" rozpoczął Galę wreczenia Medalu Św. Brata Alberta. Tegorocznymi Laureatami zostali Krystyna Mrugalska, ks. Prałat Stanisław Łada, Jak Kanty Pawluśkiewicz oraz Diana i Wojciech Bonowiczowie. Miłą niespodziankę przygotował dla Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji im. Brata Alberta PFRON, reprezentująca go Dyrektor Marta Mordarska na ręce prezesów obu organizacji złożyła podziękowania i gratulacje.

Tegorocznym gościem specjalnym Festiwalu był Teatr Exit działający w ramach Katolickiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Klika", który zaśpiewał trzy psalmy, w tym jeden stworzony wspólnie z publicznością.

Dziękujemy wszystkim Artystom, którzy zaprezentowali się nam na scenie,dziękujemy przybyłym Gościom, za to że dzielili z nami tą radość,dziękujemy naszym Przyjaciołom, władzom samorządowym, instytucjom, prywatnym firmom, pracownikom Teatru im. J. Słowackiego, za wsparcie jakie nam okazali podczas przygotowań. Dziękujemy zespołowi Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" za wspaniałą współpracę. Wszystkim wam chcemy powiedzieć do zobaczenia za rok! 

Są z nami