KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

"Bratanki" z Torunia proszą o wsparcie!

Opublikowany:22.04.2021 14:26

Szanowni Państwo,

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą o pomoc w sfinansowaniu naprawy daszku nad wyjściem na nasz taras.

Kilka tygodni temu na skutek zmęczenia materiału, konstrukcja uległa znacznemu osłabieniu, co uniemożliwia dalsze użytkowanie tarasu.

Często wraz z podopiecznymi spędzamy tam czas, prowadzimy terapię, organizujemy spotkania dyskusyjne, integracyjne i grille. Bardzo ubolewamy nad koniecznością wyłączenia tarasu z użytkowania. Stracą na tym podopieczni, a także pracownicy. Zadaszenie wspiera się na czterech chwiejących się filarach, jego zwieńczenie stanowią duże i ciężkie betonowe płyty, pokryte papą. W razie zawalenia się konstrukcji ryzyko uszkodzenia budynku i okien oraz odniesienia urazów przez znajdujące się w pobliżu osoby jest bardzo duże. Na tej samej posesji, w budynku obok znajduje się całodobowy Dom Pomocy Społecznej. Dzielimy wspólny teren. Mieszkańcy DPSu swobodnie mogą korzystać z naszego tarasu i po nim spacerować. Jesteśmy zaniepokojeni zagrożeniem związanym z niestabilnością zadaszenia. Pragniemy zapewnić bezpieczeństwo wszystkim, którzy poruszają się w pobliżu wyżej opisanej konstrukcji. Bezpieczeństwo jest dla nas sprawa priorytetową!

Posiadane przez nas środki nie wystarczą na sfinansowanie tak kosztownej naprawy, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą złotówkę wpłaconą na konto:

Warsztat Terapii Zajęciowej "Bratanki" Fundacji im. Brata Alberta
ul. Rydygiera 23, 87-100 Toruń

Bank Pekao numer rachunku  95 1240 4533 1111 0010 6950 8988

 

Za każdą pomoc z góry bardzo dziękujemy!

 

Podopieczni i Pracownicy WTZ "Bratanki" z Torunia

 

Kontakt telefoniczny pod numerem : 56 658-36-72 lub 501 899 937

Są z nami