KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Uroczyste poświęcenie Domu Pracy Twórczej "DziewięćSił"

Opublikowany:30.05.2022 20:53

W dniu 29 maja w Zawoi odbyło się uroczyste poświęcenie nowej -już 36-tej jednostki Fundacji im. Brata Alberta. Dom Pracy Twórczej „DziewięćSił” jest miejscem wyjątkowym, to dom, który dostępny będzie dla Podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta z całej Polski. W otoczeniu przepięknej podgórskiej przyrody u stóp Babiogórskiego Parku Narodowego będą oni mieli możliwość odpoczywać na łonie natury, tworzyć, pracować, wędrować…

Nie sposób w tym miejscu nie podziękować Pani Annie Piskorz, laureatce Medalu św. Brata Alberta,  która przekazała na rzecz Fundacji połowę swojego domu, pomogła stworzyć w nim naszą nową jednostkę, a teraz, wraz ze swoją kuzynką Mirosławą Dubrewicz, są naszymi wspaniałymi sąsiadkami i współtworzą  z nami „DziewięćSił”.

Bardzo dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w tworzenie Domu Pracy Twórczej, Panu Robertowi Pawlus, który wykonał dla nas drewnianą figurę świętego Brata Alberta oraz firmie Haftkomp Michał Szutkowski z Krakowa, która podarowała nam fundacyjne koszulki.

Dziękujemy także przybyłym gościom, Panu Senatorowi Andrzejowi Pająkowi, Księdzu Piotrowi Pacyga, przedstawicielom Rady Fundacji oraz Komisji Rewizyjnej, kierownikom jednostek fundacyjnych, pracownikom, Podopiecznym i sąsiadom, którzy tak licznie nas odwiedzili i powitali pięknym tortem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Są z nami