KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Toruń

Opublikowany:25.11.2015 21:51

Otwarcie domu 502

Dom Pomocy Społecznej im. ks. Edmunda Jastaka w Toruniu, prowadzony przez Fundację im. Brata Alberta, na zlecenie Gminy Miasta Torunia, rozpoczął swoją działalność z dniem 4 stycznia 2010 r. Przeznaczony jest dla 35 dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, których sytuacja życiowa, zdrowotna, psychospołeczna uniemożliwia samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Celem Domu jest zapewnienie mieszkańcom całodobowej opieki oraz zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, edukacyjnych, społecznych i religijnych na poziomie obowiązującego standardu i formach wynikających z indywidualnych potrzeb mieszkańców. Dokładamy wszelkich starań, aby stworzyć naszym podopiecznym prawdziwy dom, bezpieczny i szczęśliwy. Zachęcamy ich do nawiązywania i podtrzymywania kontaktów z rodziną, przyjaciółmi, rozwijania zainteresowań artystycznych, sportowych, nabywania umiejętności niezbędnych do funkcjonowania w codziennym życiu poprzez udział z zajęciach terapeutycznych, zawodach sportowych, konkursach. Organizujemy szereg zajęć poza placówką oraz korzystamy z oferty kulturalno-rozrywkowej miasta Torunia. Współpracujemy z innymi placówkami i organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób niepełnosprawnych, czego efektem jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych.

O dobre samopoczucie mieszkańców dba wykwalifikowany personel: pielęgniarki, opiekunowie, fizjoterapeuta, instruktor terapii zajęciowej, psycholog, pracownik socjalny. Mieszkańcy na terenie placówki objęci są opieką medyczną przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej oraz psychiatrę.

Do dyspozycji mieszkańców pozostają między innymi pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i trzyosobowe z łazienkami, pokoje dziennego pobytu, jadalnia, kuchenka podręczna, sala rehabilitacyjna i terapeutyczna. Nasz budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W słoneczne, ciepłe dni mieszkańcy mogą wypoczywać na terenie zielonym naszego Domu.

 

 

Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Toruniu

Mariola Kobyłecka

kom. 501-899-934

 

Kontakt z nami:

Fundacja im. Brata Alberta

Dom Pomocy Społecznej
ul. Rydygiera 23

87-100 Toruń

tel.       56/657-59-28

tel./fax 56/657-59-29

e-mail: torundps@op.pl

Nasza strona: http://www.torun-albert.naszaplacowka.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/fundacja.dps.torun/

 

Są z nami