KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Odbyła się doroczna Pielgrzymka Fundacji im. Brata Alberta

Opublikowany:22.09.2022 15:16

21-go września odbyła się XXIX. Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta.

W tym roku pielgrzymowaliśmy w miejsce wyjątkowe dla wszystkich Polaków- na Jasną Górę. W spotkaniu uczestniczyło około pół tysiąca osób- Podopiecznych, ich rodzin, opiekunów, Przyjaciół i pracowników Fundacji im. Brata Alberta. Uczestniczyły w niej jednostki Fundacji im. Brata Alberta z Radwanowic, Krakowa, Trzebini, Chrzanowa, Sosnowca (organizator Pielgrzymki), Chełmka, Jawiszowic, Oświęcimia, Przeciszowa, Czernichowa, Libiąża, Wrocławia, Lubina, Łodzi, Chorzeszowa, Torunia, Nieszawy, Otłoczyna i Cerekwii. Wśród nich znaleźli się Podopieczni, członkowie rodzin i pracownicy Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Świetlic Terapeutycznych, Środowiskowych Domów Samopomocy oraz Dziennego Domu Pobytu"Senior+". Na tak ważnej uroczystości nie mogło zabraknąć także członków Zarządu Krajowego z Księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim- Prezesem Fundacji.

Pielgrzymka rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą o godzinie 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu Madonny Matki Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymów powitał proprzeor Klasztoru Jasnogórskiego, o. Marcin Ciechanowski. Mszę Św. koncelebrował ks. Tadeusz Isakowicz - Zaleski wraz z o. Savio Folcholc.

Gośćmi specjalnymi byli ks. dr Henryk Zątek -proboszcz Parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie, komandor Paweł Pełka- prezes Sosnowieckiego Klubu Żeglarskiego, pani Lidia Jazgar - laureatka Medalu św. Brata Alberta i wieloletnia Przyjaciółka Fundacji, a także zaprzyjaźniony Warsztat Terapii Zajęciowej z Konstantynowa Łódzkiego przy Stowarzyszeniu ,, Czuję sercem".

Po mszy pielgrzymi mieli czas na wspólny posiłek, integrację, zwiedzanie i kontemplację.

O godzinie 15:00 pątnicy wspólnie odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, przyjęli Błogosławieństwo od księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego i udali się do domów w różnych częściach Polski.

 

Pragniemy złożyć podziękowania Wspólnocie Ojców Paulinów Klasztoru Zakonu św. Pawła Pierwszego Pustelnika na Jasnej Górze w Częstochowie, za umożliwienie i pomoc w organizacji Pielgrzymki, a także za ciepłe i serdeczne przyjęcie naszej fundacyjnej społeczności w swoich progach.

 

O Pielgrzymce Fundacji można przeczytać w mediach:

eKAI

Biuro Prasowe - Jasna Góra News

TVP Katowice

 

 

 

Są z nami