KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

XVIII Ogólnopolski Piknik Muzyczny Osób Niepełnosprawnych w Trzebini – 17 maja2023

Opublikowany:18.05.2023 12:01

W dniu 17 maja w strugach ulewnego deszczu przeplatanego z mżawką i lekkim kapuśniaczkiem odbył się XVIII Integracyjny Piknik Muzyczny Osób Niepełnosprawnych w Trzebini.  Gospodarzami spotkania były nasze trzebińskie placówki Fundacji im. Brata Alberta; Warsztat Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna.

Do zmagań scenicznych zgłosiło się w tym roku 21 zespołów i solistów.

Uroczystego otwarcia Pikniku dokonał  Wice Starosta Powiatu Chrzanowskiego Pan Bartłomiej Gębala w obecności Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Włodzimierza Korczyńskiego oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Jolanty Szynowskiej. Żeby tradycji stało się za dość po uroczystym rozpoczęciu, przed zmaganiami konkursowymi wystąpili gospodarze, czyli zespół „The Best”. W dalszej kolejności zaprezentowali się artyści;  Maja i Przyjaciele z ŚT w Trzebini, Jakub Figura z ŚDS w Chrzanowie, Bartłomiej Mądrzyk i Grażyna Grabowska z WTZ w Chełmku, Piotr Nowotarski z WTZ w Libiążu, Iskierki z SOSW w Chrzanowie, Latino Dance z SOSW w Chrzanowie, Przebudzeni z WTZ w Olkuszu,  Lejdis i Tomek z WTZ w Przeciszowie, Sarabanda z DPS w Płazie, Forest Boys z WTZ w Jawiszowicach,  Magdalena Wróbel z ŚT w Chrzanowie, Otwarte serca z WTZ w Łapanowie, Perełki z WTZ w Chrzanowie, Mocarni z WTZ w Sosnowcu, Marian Mleczko i Agnieszka Rybicka z ŚT w Krakowie, Katarzyna Szczodrak i Piotr Wiatr z ŚDS w Radwanowicach, Czesław Śliwa i tancerze z ŚDS w Babicach, oraz Nicola Zachwieja i Angels Squad z SOSW w Chrzanowie. W tym roku w piknikowym jury zasiadali; Małgorzata Liszka – muzykoterapeuta z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, Jerzy Ziegler – muzyk i aranżer z MOKSiR w Chrzanowie. Po przerwie nastąpiło uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród za udział w Pikniku. Tradycyjnie już do nagród dołączone były okolicznościowe statuetki wykonane w pracowniach warsztatowych w WTZ w Trzebini.

W tym roku nasz Pikniku dofinansowany został ze środków; Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Powiatu Chrzanowskiego oraz Komendy Hufca ZHP w Trzebini. Po raz kolejny w organizacji tego ogromnego przedsięwzięcia wsparli nas nasi niezawodni wolontariusze z Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini oraz sponsorzy i darczyńcy; „Firma „Stanpol” Jan Skawski  z Młoszowej; Piekarnia i Cukiernia Pawlak z Myślachowic; Hurtownia drobiu „KOKO” z Dulowej; Hurtowa Sprzedaż Mięsa i Wędlin Elimex S.J. z Trzebini; Jacek Bronowicki „Sklep Mięsny” z Trzebini; Krystyna i Stanisław Pasternak Sklep Mięsny z Trzebini; Centrum Medyczne Habamed w Trzebini; Zakładowa Jednostka Straży Pożarnej Rafinerii Trzebinia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłe spotkanie, przeżycia artystyczne i zapraszamy za rok! Obiecujemy, że będzie lało!

 

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji

Autor zdjęć: Close-up https://www.facebook.com/closeupfotografia

Są z nami