KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

35 lat Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach

Opublikowany:10.07.2024 10:00
9 lipca 2024 roku odbyła się uroczystość związana z 35-leciem Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta.
Ta wyjątkowa okazja była szczególnie poruszająca, ponieważ przypadła równo sześć miesięcy po śmierci księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, zasłużonego duchownego i długoletniego Prezesa Fundacji.
 
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą ku czci patrona Fundacji, Świętego Brata Alberta, który swoją działalnością na rzecz najuboższych i niepełnosprawnych stał się symbolem miłosierdzia i bezinteresownej pomocy. Tegoroczne uroczystości były wyjątkowo wzruszające, wspominano bowiem zarówno historię Schroniska, jak i jego najważniejszych osób. Całość prowadziła, uwielbiana przez Podopiecznych, artystka Lidia Jazgar , która od wielu lat jest związana z Fundacją, będąc również członkiem Rady Fundacji.
Dzień przed uroczystościami nad Radwanowicami przeszła gwałtowna burza z silnym wiatrem i oberwaniem chmury, które zniszczyły namiot przygotowany na obchody. Pomimo tych przeciwności, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i pracowników fundacji, udało się na czas przygotować miejsce do uroczystości. Ten wspólny wysiłek pokazał, jak silna i zjednoczona jest społeczność skupiona wokół Schroniska dla Niepełnosprawnych.
 
Podczas obchodów wręczono specjalne nagrody osobom i instytucjom, które przez ostatnie 35 lat wspierały działalność schroniska i fundacji. Wyróżnieni zostali zarówno wieloletni darczyńcy, jak i wolontariusze oraz samorządowcy, którzy poświęcili swój czas i energię na pomoc potrzebującym.
 
Wielu uczestników wspominało zmarłego księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który przez lata był nie tylko duchowym opiekunem, ale także aktywnie angażował się w pomoc chorym i niepełnosprawnym. Jego odejście było ogromną stratą dla całej społeczności, a tegoroczne obchody były hołdem dla jego dziedzictwa.
 
Podczas przemówień podkreślano, że pomimo upływu lat, misja fundacji pozostaje niezmienna – pomoc najbardziej potrzebującym. Plany na przyszłość obejmują dalszy rozwój schroniska, dokończenie budowy czwartego domu schroniska oraz kontynuację działań na rzecz integracji osób z niepełnosprawnościami.
 
Uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć wystawę pt. „Być dobrym jak chleb”, poświęconą osobie ks. Tadeusza, a także bliżej zapoznać się z Jego sylwetką i Jego działaniami dzięki wydanemu folderowi, pod tym samym tytułem. Zarówno wystawa, jak i folder były współfinansowane ze środków publicznych otrzymanych od Gminy Zabierzów.
 
 
 
LOGOTYP GMINA ZABIERZÓW
 
 
 
Tegoroczne obchody 35-lecia Schroniska dla Niepełnosprawnych Fundacji im. Brata Alberta były nie tylko czasem podziękowań i wspomnień, ale także momentem refleksji nad tym, jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnej pracy i determinacji. Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, duch jedności i wspólnego celu sprawił, że uroczystości były niezwykle udane i wzruszające.
Fundacja im. Brata Alberta oraz Schronisko dla Niepełnosprawnych to miejsca, które dzięki zaangażowaniu wielu osób przez ostatnie 35 lat stały się symbolem nadziei i wsparcia dla setek potrzebujących. Tegoroczne obchody były tego najlepszym świadectwem.
 

 
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania za obecność podczas uroczystości
Pani Posłance Agnieszce Ścigaj 
Wicewojewodzie Małopolski Pani Elżbiecie Achinger,
Pełniącej Obowiązki PFRON Oddział Małopolski Pani Bogusławie Słońskiej,
Panu Bogdanowi Dąsalowi Pełnomocnikowi Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób z Niepełnosprawnościami,
Wicestaroście Powiatu Krakowskiego Panu Wojciechowi Poganowi,
Wójt Gminy Zabierzów Pani Dorocie Kęsek,
Wiceburmistrzowi Gminy Krzeszowice Panu Szymonowi Strzelichowskiemu,
Panu Piotrowi Józefczykowi Wójtowi Gminy Czernichów,
Przedstawicielom Zakładu Karnego w Trzebini,
Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie Pani Agnieszce Biela,
Dyrektorom Domów Pomocy Społecznej i Kierownikom Środowiskowych Domów Samopomocy z Powiatu Krakowskiego, Przewodniczącemu Rady Fundacji im. Brata Alberta Panu Jan Bujnowiczowi,
Przewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Fundacji im. Brata Alberta Panu Łukaszowi Walerjanowi,
Przedstawicielom Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" Paniom Mai Jaworskiej, Janinie Dudzik i Annie Duli,
Prezes Hospicjum św. Łazarza w Krakowie Pani Jolanncie Stokłosie,
Panu Tomaszowi Wardzale z Fundacji REPI,
Przedstawicielom Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego i Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Pacyfikacji oraz Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nawojowej Górze,
Sołtysowi Radwanowic Panu Włodzimierzowi Francuzowi,
OSP Radwanowice,
Stowarzyszeniu Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego i Panu Kazimierzowi Marszałkowi,
Krzeszowickiemu Towarzystwu Pszczelarskiemu BARĆ oraz Panu Bogusławowi Latawcowi,
Prezes Fundacji "Wspólnota Nadziei" Farma Życia Pani Alinie Perzanowskiej,
Pani Natalii Gębce z Bonifundo,
Prezesowi Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach ks. Gracjanowi Hebdzie i Wiceprezesowi Panu dr Marcinowi Ozonowi,
Kierownikom oraz Dyrektorom Ośrodków Pomocy Społecznej,
Siostrze Miriam Isakowicz,
Panu Edwardowi Olszówce,
Panu Pawłowi Wadowskiemu z firmy Wadowscy Autoryzowany Dealer Kia,
ks. kan. Bogdanowi Sarniakowi Dziekanowi Dekanatu Krzeszowickiego,
Proboszczowi Parafii Św. Brata Alberta w Radwanowicach ks. Andrzejowi Sasule oraz księżom koncelebrującym uroczystą Mszę Świętą,
Laureatom Medali Wdzięczności Dobroczyńcom za "Serce i Miłość" i Medali im. Zofii Tetelowskiej
Szczególne podziękowania chcemy złożyć na ręce Pana Jana Siuty, który przygotował, przekazał jako dar serca i zamontował, wraz ze swoimi pracownikami głaz pod ołtarz w radwanowickiej Kresowej Drodze Krzyżowej.
 
Dziękujemy wszystkim Gościom, którzy wraz z nami celebrowali tą wyjątkową uroczystość, których nie sposób tu wymienić.
 
Dziękujemy z całego serca, że jesteście Państwo z nami, nie tylko w tak pięknych i wyjątkowych momentach, lecz na co dzień, dokładając swoją cegiełkę do Dzieła naszej Fundacji.

 

Są z nami