KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

ALBERTIANA - Finaliści Regionu I

Opublikowany:31.01.2017 07:12

 Protokół końcowy Jury z II etapu eliminacji regionalnych

Region I

XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej

Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

ALBERTIANA 2017

 

II etap eliminacji regionalnych do XVII  Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie - ALBERTIANA 2017, odbył się dn.  30 stycznia 2017r.  w Teatrze Baj Pomorski w Toruniu

Jury w składzie:

Barbara Rogalska

Dorota Nowak

Małgorzata Godek-Wójcik

 

  1. 30.01.2017 r. dokonało oceny 8 przedstawień teatralnych i przesłuchało 3 solistów. Jury przyznało odpowiednio I, II, III miejsce za prezentację teatralną dla zespołów teatralnych zgodnie z następującym protokołem:

Laureaci w kategorii :

Grupy teatralne:

 

I miejsce:

 Nazwa zespołu teatralnego:  Recepta

Ośrodek: Stowarzyszenie ECCE HOMO w Kowalkach

Tytuł przedstawienia: „Opowieść wigilijna”

 

II miejsce:

 Nazwa zespołu teatralnego: Bratanki

Ośrodek: Warsztat Terapii Zajęciowej  „Bratanki ”  w Toruniu

Tytuł przedstawienia:  „Szczęście”

 

III miejsce:

Nazwa zespołu teatralnego: Wyspa

Ośrodek:  Fundacja „Wiatrak” w Bydgoszczy

Tytuł przedstawienia:  „Jest OK.!”

 

Wśród solistów laureatem I miejsca został:

 

Imię i nazwisko:  Łukasz Beiger

Ośrodek:  Warsztat Terapii Zajęciowej w Brodnicy

Tytuł piosenki:  „Zabiorę Cię właśnie tam” z repertuaru zespołu Kancelaria

 

 Wspomnienia Organizatorów eliminacji :

                                            

                                 

FESTIWAL  TEATRÓW  PIĘKNYCH,  ŚWIĘTO AKTORÓW  UŚMIECHNIĘTYCH, - takie określenia można było usłyszeć w czwartek 26 stycznia 2017 roku murach Gimnazjum nr 3 w Zgierzu w czasie  Eliminacji  Regionalnych  do Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno- Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana”.

Dziewięć teatrów, 120 aktorów, 3 solistów, zakwalifikowanych do drugiego etapu z trzech województw: mazowieckiego, podlaskiego i łódzkiego,  sprawiło swoimi niezwykłymi spektaklami teatralnymi  i występami na scenie, że był to czas wyjatkowy, magiczny.

Na kilka godzin niepełnosprawni aktorzy zamienili budynek Gimnazjum w miejsce  pełne radości, pozytywnych emocji, przyjacielskich spotkań, czarodziejskiej magii.

                Jury w składzie:  prof. Krzysztof Grzeszczak-kompozytor i wykładowca AM w Łodzi, Małgorzata Godek- Wójcik-koordynator Festiwalu-Fundacja im. Brata Alberta, Angelika Kusak- Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Witold Świątczak- dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Zgierzu, przyznało I miejsce dla Zespółu „Leśne nuty” z WTZ w Hajnówce, II miejsce zajął Zespół „Akcent”  z WTZ w Zgierzu a III miejsce -Zespół z ZSS w Ignacowie

Wśród solistów laureatem I miejsca został: Konrad Przygoński z PSONI w Zgierzu.
                Patronat nad Festiwalem objęli: Marszałek Województwa Łodzkiego-Witold Stępień, Starosta Zgierski - Bogdan Jarota, Prezydent Zgierza-Przemysław Staniszewski i Dyrektor Łódzkiego PFRON- Władysław Skwarka.
                Organizatorem Festiwalu była Fundacja im. Brata Alberta w Łodzi i w Chorzeszowie.      Dziękujemy współorganizatorom Festiwalu: Urzędowi Miasta Zgierza, Starostwu Zgierskiemu,  Gminazjum Nr 3 w Zgierzu  a nade wszystko naszym Przyjaciołom: Zarządowi i Pracownikom Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną  Koło w Zgierzu.                                                       

 DRODZY, Dziękuję Wam za Waszą otwartość, za życzliwość, za pomoc, za Waszą pracę, Wasze wsparcie, za wspaniałą atmosferę. Dziękuję!

 

 

 

Są z nami