KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Filia WTZ w Czernichowie ma już 15 lat!

Opublikowany:30.07.2019 11:15

27 czerwca 2019 obchodziliśmy uroczyście 15-lecie powstania Warsztatu Terapii Zajęciowej w Czernichowie. Placówka w Czernichowie powstała jako filia WTZ w Radwanowicach i uczęszcza do niej 25 podopiecznych z gminy Czernichów, Liszki i Alwernia.  Budynek Warsztatu Terapii Zajęciowej  mieści się na terenie Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Franciszka Stefczyka.

Uroczystości 15-lecia odbyły się w Parafii Przenajświętszej Trójcy w Czernichowie. Mszy świętej przewodniczył ks. Tadeusz Isakowicz – Zaleski. Mszę uświetniła swoim śpiewem schola pod kierownictwem p. Moniki Biczak i organista p. Kamil Bębenek.

Następnie w ogrodach parafialnych odbyła się część oficjalna, poprowadzona przez p. Lidię Jazgar. Wszystkim naszym wieloletnim darczyńcom, przyjaciołom i przedstawicielom lokalnych władz zostały wręczone statuetki okolicznościowe wykonane w WTZ. Z okazji naszego jubileuszu piekarnia Zaborowscy zrobiła piękny tort, którym poczęstowaliśmy przybyłych gości.

Uczestnicy Warsztatu przygotowali część artystyczną, w której opowiedzieli krótką historię powstania placówki. Włączyli elementy lokalnego patriotyzmu poprzez wykorzystanie strojów góralskich i wykonanie pieśni związanych z tutejszym regionem. W występy włączyli się również seniorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Wołowice. Program taneczny zaprezentowały również dzieci z Ogniska Artystycznego „Szlif”, a do wspólnej zumby zaprosiła pani Magdalena Związek. Można było również skorzystać z dogoterapii, którą prowadzili zaprzyjaźnieni z nami państwo Malik.

Zostało również przygotowane stoisko z rękodziełem podopiecznych oraz wystawa prac. Na wszystkich czekał poczęstunek i dobra zabawa przy muzyce. Przybyli goście składali nam serdeczne życzenia i wręczyli upominki. Bardzo dziękujemy za wspólne świętowanie naszego jubileuszu. Uroczystość udało się zorganizować dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego.

Są z nami