KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Uroczyste otwarcie zrewitalizowanego budynku Warsztatu Terapii Zajęciowej i Świetlicy Terapeutycznej w Libiążu

Opublikowany:29.01.2020 20:20

W dniu 22 stycznia 2020 w Warsztacie Terapii Zajęciowej i Świetlicy Terapeutycznej w Libiążu odbyło się wielkie święto. Dokonano uroczystego otwarcia zrewitalizowanego budynku przy ul. Piłsudskiego 4 w Libiążu, gdzie od 25 lat mieści się siedziba naszych placówek.

W ramach inwestycji budynek WTZ i ŚT Libiąż został ocieplony, wymieniono drzwi, odnowiono balkon, zakonserwowano dach. Wykonano m.in instalacje alarmową, ewakuacyjną, oddymiającą i hydrantową. Przebudowano również klatkę schodową i sanitariaty. Wybudowano toaletę dla niepełnosprawnych. Cały obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zamontowano platformę, za pomocą której osoby na wózkach inwalidzkich mogą dostać się do budynku. Przebudowany został także budynek gospodarczy. Dobudowano do niego salę z kominkiem oraz wiatę. Zagospodarowane zostało także otoczenie zewnętrzne. Powstały miejsca postojowe, w tym dla niepełnosprawnych, drogi dojazdowe i chodniki. Zamontowano urządzenia do rehabilitacji.

Podczas uroczystości dokonano uroczystego przecięcia wstęgi oraz wręczenia Medalu Wdzięczności dla Zarządu Województwa Małopolskiego, Pana Jacka Latko Burmistrza Miasta Libiąża oraz dla Pani Teresy Litwińskiej Skarbnika Miasta Libiąż.

Podziękowano także za pomoc przy rewitalizacji oraz wsparcie na rzecz osób niepełnosprawnych, Radzie Miasta Libiąż, Darczyńcom, Rodzicom, Pracownikom oraz Podopiecznym.
Były także wspaniałe występy dzieci z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini oraz z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Libiążu.
Po części oficjalnej, dokonano uroczystego poświęcenia świeżo co zakupionych mikrobusów, które będą służyły osobom niepełnosprawnym z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Libiążu i Trzebini.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom za udział w uroczystości oraz za prezenty, które otrzymaliśmy.

 

 

 

Są z nami