KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Medale Św. Brata Alberta wręczono po raz 25!

Opublikowany:18.05.2021 22:56

 

„Razem z tym Medalem dostaje się jakąś dziwną energię, która daję ci taką siłę tak, jakbyś dostał jakieś światło” - mówiła Anna Dymna, pomysłodawczyni Festiwalu Albertiana oraz założycielka Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.  „Nagle dostrzegasz inne piękno, o którym bym nie miała prawdopodobnie pojęcia. Nagle rozumiesz, że wszystko ma jakiś głębszy sens i przestajesz się bać głupot i zajmować się głupotami.”

Niezależnie od pandemicznym warunków, w jakich odbywał się finał tegorocznej, 21.edycji Albertiany, o godzinie 12.00 tradycyjnie rozpoczęła się Gala wręczenia Medalu Św. Brata Alberta. W tym roku z rąk bpa Damiana Muskusa oraz ministra, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Pawła Wdówika nagrody odebrało aż pięciu wyróżnionych. Wśród nich znaleźli się pani Wanda Woś, która na rzecz osób niepełnosprawnych przekazała swój majątek w Wołowie, pani Jolanta Stokłosa, osoba poświęcająca swoje życie działalności na rzecz osób chorych m.in. poprzez Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie, pani Anna Piskorz, która na rzecz osób niepełnosprawnych przekazała dom w Zawoi, pan Jacek Cygan wspierający od lat Festiwal Zaczarowanej Piosenki oraz wspierające osoby bezdomne i potrzebujące Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio.

„Jedni Laureaci oddają swoje majątki, inni dają swój talent, jeszcze inni oddają swój czas. Łączy ich jedno, wszyscy oddają dla innych swoje serca i za tę gotowość dawania serca bardzo Wam dziękuję”, tymi słowami Medalistów podsumował bp Damian Muskus. Wyróżnieniem tym Kapituła honoruje te osoby, które w sposób całkowicie bezinteresowny pomagają osobom potrzebującym pomocy, niepełnosprawnym, bezdomnym, zgodnie z ideałami przyświecającymi jego patronowi, Św. Bratu Albertowi - Adamowi Chmielowskiemu. Pierwszym Laureatem nagrody był śp. Ks. Kard. Franciszek Macharski, który patronował dziełu naszej Fundacji. Autorem projektu samego medalu jest Krzysztof Sieprawski, mieszkaniec Schroniska dla Osób Niepełnosprawnych w Radwanowicach. Wraz z nagrodą Laureaci otrzymują obrazy malowane podczas zajęć terapeutycznych przez osoby niepełnosprawne.

 

Podczas ceremonii zaangażowanie osób wyróżnionych docenił również minister Paweł Wdówik. „Przez to, co tutaj widzieliśmy i co obie fundacje realizują od wielu lat, osoby niepełnosprawne odzyskują swoje poczucie podmiotowości i godności. To jest pierwszy krok, który musi zostać wykonany, żeby człowiek mógł się czuć obywatelem i uczestniczyć w życiu społeczności. Bez tego nie ma takiej możliwości.”

Uroczystość uświetniła swoim występem Lidia Jazgar Dama Medalu i wielka przyjaciółka osób potrzebujących, która razem z Anną Dymną co roku prowadzi Galę Finałową Albertiany.

 

Z całego serca gratulujemy Laureatom i dziękujemy za ich zaangażowanie oraz chęć ofiarowywania siebie innym. Życzymy im, aby piękne dzieła, których są częścią, rozrastały się i zarażały dobrem wszystkich wokół.

Są z nami