KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Obchody Dnia Patrona w Jednostkach Fundacji im. Brata Alberta

Opublikowany:15.06.2022 15:18

17-go czerwca wypada bardzo ważny dzień dla Fundacji im.Brata Alberta - jest to dzień naszego Patrona. W związku z tą wyjątkową datą cały czerwiec jest miesiącem, w którym odbywają się obchody Dnia Brata Alberta w poszczególnych jednostkach Fundacji w całej Polsce, często połączone z różnymi jubileuszami.

W tym roku powód do świętowania jest tym większy, że Fundacja im. Brata Alberta obchodzi 35-lecie swojego istnienia

 

Zapraszamy go oglądania relacji z obchodów w poszczególnych jednostkach

 

 

 

12 lipca w naszym ośrodku po raz pierwszy świętowaliśmy Dzień naszego Patrona Św. Brata Alberta. Wydarzenie tym bardziej szczególne, że w tym roku obchodzimy jubileusz 35 utworzenia naszej Fundacji! Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której zebraliśmy się w ośrodku.

Podczas Święta oficjalnie przyjęliśmy nazwę naszego domu i pokazaliśmy wszystkim nasze logo. Od teraz przedstawiamy się jako Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod bocianim gniazdem” w Cerekwi!

Najważniejszym jednak punktem uroczystości było wręczenie panu Adamowi Korcie, Staroście bocheńskiemu Medalu Wdzięczności  „Dobroczyńcom za serce i miłość” Jest to nagroda, którą Zarząd Fundacji przyznaje osobom szczególnie zaangażowanym i poświęcającym się na rzecz osób z niepełnosprawnościami, Podopiecznych Fundacji.

Na zakończenie wystąpili Uczestnicy naszego ośrodka oraz ŚDS w Radwanowicach. Nie zabrakło też małego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych Uczestników.

Dziękujemy za obecność i wspólne świętowanie Księdzu Prezesowi Tadeuszowi Isakowiczowi – Zaleskiemu, Panu Staroście Adamowi Korcie oraz Panu Wicestaroście Ryszardowi Drożdżakowi. Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia panu posłowi Stanisławowi Bukowcowi.

Dziękuje my za przybycie Radnym Rady Powiatu, pani Dyrektor Elżbiecie Paczyńskiej z PCPR w Bochni oraz pracownikom Starostwa. Cieszymy że mógł być z nami pan Jan Pająk Wójt Gminy Drwinia. Dziękujemy Księdzu Tadeuszowi Sępkowi, proboszczowi parafii pw. Św. Wawrzyńca w  Cerekwi za obecność i koncelebrowanie Mszy Świętej.

Dziękujemy wszystkim Gościom, przedstawicielom instytucji pomocy społecznej, darczyńcom i przyjaciołom naszego ośrodka.

Bardzo dziękujemy za wsparcie  naszej działalności poprzez skorzystanie z kiermaszu naszych prac!

Do zobaczenia za rok!

Są z nami