KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

wanowicach połączone z jubileuszem 35-lecia istnienia Fundacji

Opublikowany:22.06.2022 12:08

W dniu 21 czerwca w jednostce macierzystej Fundacji w Radwanowicach odbyły się obchody Dnia Brata Alberta. W tym roku były one wyjątkowo uroczyste, gdyż połączone z jubileuszem 35-lecia istnienia Fundacji.

Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym pw. Św. Brata Alberta w Radwanowicach.

DSC03426

DSC03432

DSC03429

Następnie odbyła się część oficjalna i artystyczna na terenie starego dworu śp. Pani Zofii Tetelowskiej w Radwanowicach, stanowiącego obecnie centralną część Fundacji.

Tą część uroczystości rozpoczęło wykonanie hymnu Fundacji- piosenki „Bracie Albercie pomóż”, przez jego autorów, wieloletnich przyjaciół Fundacji oraz laureatów Medalu św. Brata Alberta, Lidię Jazgar oraz Ryszarda Brączka.

 

Zapraszamy do obejrzenia teledysku piosenki napisanej specjalnie dla Fundacji tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=gHfJOcat4ek

Następnie wręczone zostały Medale Dobroczyńców „Za serce i miłość”. Ich laureatami zostali: Fundacja Chomik-Ku Dobremu z Gdowa, Rejonowa Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu w Krzeszowicach oraz Firma Net-Profit Warzywa &Owoce sp. z o.o. z Tropiszowa .

DSC03478

Wyjątkowym wyróżnieniem – Medalem Zofii Tetelowskiej, fundatorki Fundacji, zostały odznaczone Pani Anna Pruszyńska oraz siostra Miriam Isakowicz.

DSC03498

DSC03503

DSC03507

Po części oficjalnej uroczystość urozmaiciły występy artystyczne Katarzyny Szczodrak oraz Piotra
Wiatra- podopiecznych ŚDS Radwanowice, Anastasii Khalymon z Ukrainy, która zaśpiewała utwór Chrystyna Soloviy „Ukraińska wściekłość” oraz wyjątkowego gościa- Kapeli Góralskiej z Szczyrzyca, która poderwała uczestników imprezy do tańca.

DSC03545

DSC03558

DSC03566

DSC03598

W imieniu Fundacji składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom, którzy uczcili z nami ten wyjątkowy dzień i uświetnili go swoja obecnością- przedstawicielom władz samorządowych oraz PCPR w Krakowie, Zakładu Karnego w Trzebinii, laureatom medali „Za serce i miłość” oraz „Medalu Zofii Tetelowskiej”, Siostrom Franciszkankom z Lasek, przedstawicielom Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, zaprzyjaźnionej Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, Rodzicom naszych Podopiecznych, dyrektorom i kierownikom jednostek Fundacji, Podopiecznym, Pracownikom, Przyjaciołom, Dobroczyńcom i Wolontariuszom Fundacji oraz wszystkim pozostałym gościom.

Pragniemy wyrazić również gorące podziękowania dla tych, którzy mimo, iż nie mogli nam towarzyszyć osobiście, przesłali nam listy okolicznościowe i życzenia.

 

 

 

O jubileuszu 35-lecia Fundacji można także przeczytać i posłuchać reportażu w audycji "Pejzaże Regionalne" Radia Kraków z dnia 10 lipca

  Posłuchaj reportażu 

 

 

 

 

 

Razem możemy więcej!

Zapraszamy do obejrzenia obszernej fotorelacji poniżej.

 

Są z nami