KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Wizyta w Banku Żywności

Opublikowany:29.12.2023 14:59
Drodzy Przyjaciele,
Z radością chcemy podzielić się z Wami niezwykłym doświadczeniem, jakim była niedawna Wizyta Studyjna Liderów i przedstawicieli  Wolontariuszy naszej Fundacji w Banku Żywności w Łodzi.
To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło nam z bliska przyjrzeć się nie tylko funkcjonowaniu instytucji, ale również poznać fantastycznych ludzi, zaangażowanych w walkę z marnowaniem żywności.
Podczas wizyty mieliśmy okazję poznać szczegóły pracy Banku Żywności, dowiedzieć się, jakie wyzwania stawia przed nimi codzienna rzeczywistość i jakie innowacyjne rozwiązania są wdrażane, aby skutecznie pomagać Potrzebującym.
Podczas dyskusji wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat organizacji pracy wolontariuszy, dzieląc się naszymi najlepszymi praktykami. Cenna była także możliwość zrozumienia, jakie wyzwania stoją przed nami oraz jakie kroki możemy podjąć, aby nasza praca była jeszcze bardziej skuteczna.
Wizyta studyjna w Banku Żywności była dla nas nie tylko lekcją organizacji i efektywności, ale także źródłem inspiracji do dalszego zaangażowania w pomoc Potrzebującym. Wierzymy, że dzięki takim spotkaniom możemy wzajemnie się wspierać, tworząc silniejszą i bardziej zintegrowaną społeczność.
Dziękujemy Bankowi Żywności w Łodzi za otwarcie swoich drzwi i dzielenie się z nami swoim doświadczeniem.
Nasze spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez nas projektu pn. „Nie bądź bezczynny” - rozwój wolontariatu w Fundacji im. Brata Alberta” współfinansowanego z dotacji NIW-CRSO w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego i realizowane przez Fundację im. Brata Alberta, w terminie 01.09.2023-31.08.2026.
Razem możemy zdziałać jeszcze więcej dla naszych podopiecznych i całej Fundacji!

 

Są z nami