KRS: 0000028246
Fundacja jest organizacją Pożytku Publicznego

Wspomóż

Ogłoszono tegorocznych Laureatów Madalu św. Brata Alberta

Opublikowany:29.01.2024 13:27

Dzisiaj w samo południe, podczas konferencji prasowej w restauracji Biała Róża w Krakowie, ogłoszeni zostali tegoroczni Laureaci Medalu św. Brata Alberta.

 

Laureatami zostali:
 
 Ksiądz Biskup Damian Muskus - za wieloletnią działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, chorych i potrzebujących;
 
 Państwo Agnieszka i Krzysztof Globiszowie - za działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a zwłaszcza za wspieranie Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”;
 
 Pan Adam Małysz - za działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami i potrzebujących;
 
 Pani Anna Chojczak - za wieloletnią działalność społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnościami, a zwłaszcza za działania w Stowarzyszeniu „Czuję Sercem” z Konstantynowa Łódzkiego.
 
Medal Św. Brata Alberta to wyróżnienie ustanowione w 1997 r., któremu patronuje Św. Brat Albert. Corocznie ogólnopolska kapituła, powołana przez Fundację im. Brata Alberta, przyznaje go ludziom szczególnie zasłużonym w niesieniu pomocy osobom z niepełnosprawnościami i potrzebującym pomocy.
Wręczenie medali odbędzie się w poniedziałek 8. kwietnia 2024 r. w Teatrze  im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - w trakcie 24. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Albertiana, organizowanego przez naszą Fundację oraz Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
 
Dziękujemy serdecznie Restauracji "Biała Róża" za gościnę i pomoc w organizacji konferencji, a także dziennikarzom za obecność.
 
 
 
 
 
 
Komunikat Kapituły 2024_page-0001Komunikat Kapituły 2024_page-0002

Są z nami